Litografi trykket i svart på gulhvitt papir
Arket: 377x495 mm, Motivet: 255x410 mm
Usignert
Woll 671
Selges uinnrammet.
Proveniens:
Familien Kildeborgs samling
Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 500–2 000EUR 1 300–1 700
Usignert
Woll 671
Selges uinnrammet.
Familien Kildeborgs samling
Vurdering
Tegningen må ha blitt utført våren 1922 under Munchs besøk i Wiesbaden, hvor han etter all sansynlighet traff Frederick Delius. Delius var ikke i Wiesbaden under Munchs besøk der i 1921, da han tegnet de andre Wiesbaden-motivene (Woll 664-667).
Frederick Delius (1862-1934), engelsk komponist, hovedsakelig bosatt i Tyskland og Frankrike. Han besøkte også Norge flere ganger, og skrev bla.a. musikk til Gunnar Heibergs komedie Folkeraadet, og overvar oppføringen i Oslo i 1897. Munch ble kjent med Delius tidlig på 1890-tallet, og bevarte vennskapet med ham gjennom alle år.